Darček pre kávičkára

30.11.2022

Pre mnohých z nás je káva viac než len spôsob, ako začať deň - je to životný štýl. Je pravdepodobné, že máš vo svojom živote aspoň jedného človeka posadnutého kávou, ktorý si nielen počas sviatkov zaslúži niečo špeciálne. Bez ohľadu na to, ako si kávu vychutnávajú, pripravili sme pre milovníkov kávy tie najlepšie darčeky, ktoré im rozjasnia ráno. 

1. Kvalitná káva

Čo iné by mohlo byť na prvom mieste...káva je nielen chutná, ale aj zdravá. Mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus bolo potvrdených početnými štúdiami. Káva plná antioxidantov a vitamínov, ako je riboflavín, horčík a draslík, môže pomôcť zmierniť depresiu, podporiť zdravé srdce a znížiť riziko vzniku cukrovky 2. typu, Parkinsonovej choroby, Alzheimerovej choroby, ochorenia pečene a rakoviny pečene. Takže do toho...svojho blízkeho nielen potešíš ale prispeješ aj k jeho lepšiemu zdraviu.

2. Kávovar

Ak máš dostatočný rozpočet, tak tento darček určite poteší každého milovníka tohto lahodného nápoja. 

3. Mlynček na kávu

Len čerstvo namleté zrná zaistia jedinečnú chuť a vôňu. Nezáleží na tom či ručné alebo elektrické, dôležitá je čerstvosť.

4. Šálky

Káva môže byť akokoľvek kvalitná, no nedá sa vychutnať bez vhodnej šálky. 

5. Príslušenstvo pre baristu

Konvičky na mlieko, tampery, odmerky, dávkovače a množstvo iného príslušenstva nesmie chýbať nijakému zanietenému baristovi.